24. XCO Samobor 2017.

by BK Vid Ročić

Proteklu nedjelju - 18.6.2017. održala se tradicionalna, 24. po redu brdsko biciklistička utrka XCO Samobor u organizaciji BBK Šišmiš.

Budući da su se na utrci skupljali bodovi za svjetski kup, na startu su se pojavili brojni biciklisti iz raznih zemalja te je samim time konkurencija bila strašno jaka. Natjecatelji su odmjeravali snage na iznimno zahtjevnoj stazi sa startom i ciljem u samom centru Samobora koja je svake godine vrhunski pripremljena i zahtjeva, te od svih natjecatelja izvlači i zadnje atome snage.

Najbrži na stazi u Samoboru bio je Talijan - Luca Braidot, koji je inače na olimpijskim igrama u Riu zauzeo 7. mjesto što dovoljno govori o tome kakvi biciklisti su nastupili u Samoboru!

Od naših članova su nastupili Nikola Vrbanc u kategoriji sport koji je zauzeo 7. mjesto(2. od Hrvata) i Alan Trninić u kategoriji rekreativci te zauzeo 5. mjesto.

Na kraju moramo pohvaliti BBK Šišmiš na odličnoj organizaciji utrke i pripremi staze!