Nacionalno prvenstvo - XCM Vodnjan

by BK Vid Ročić

U nedjelju, 9.6.2019. U Vodnjanu održano je nacionalno prvenstvo u maratonu - XCM/XCP EXTRAVERGINE MTB maraton.

Utrka je privukla 200 biciklista koji su vozili stazama u okolici Vodnjana i Općine Fažana. Iako staza nije bila tehnički zahtjevna, dužina najdulje staze od 100 km uz jako sunce i nesnosnu vrućinu predstavljala je pravi izazov.

Naši dečki su postigli odlične rezultate, a najbolji od njih bio je Milo Pilski osvojivši 2. mjesto u najjačoj kategoriji elite postao viceprvak Hrvatske! 😀😃🚵🚵💪💥💨 U kategoriji elite izvrstan je bio i Davor Ružić koji je osvojio 8. mjesto.
U kategoriji Hobby Luka Novak 10. mjesto i Dalibor Vukašinović (nakon nesretnog pogrešnog skretanja na stazi) 21. mjesto.
Nastupili su još i Marijo Margić i Matija Beđić koji nažalost nisu uspjeli završiti utrku radi tehničkih problema.